Re: mam was w nosie

dla jasności dodam za urzędniczym biureczkiem

wy tu sobie psioczki nazywajcie urzędników jak chcecie, a ja dziś, jutro , za rok, za kilka lat będę urzędnikiem i nie wstydzę się tego i nie uważam, że jestem darmozjadem, ale co tam, jak powiem, że pomagam ludziom to mi zaraz wykrzyczycie, żę się mylę albo że to mój psi obowiązek bo mi za to płacą z waszych podatków, tak jest to mój obowiązek bo mi za to płacą i też z moich podatków, jest to moja praca, którą lubię i lubić będę, bo to miłe jak ktoś dziękuje za pomoc, albo jak widzę, że dzięki moim staraniom coś zniszczonego przez naturę dało się naprawić i trwa dalej..oj odbiegam od tematu tu się przecież wyzywa takich jak ja

więc tyle w temacie.

Re: zakładam, że robisz sobie jaja…

czemu od razu takie inwektyway, czy to, że powiem na ciebie idioto, pomyleńcu ma poprawić mi humor, dać jakąs władzę nad tobą?

widzę co się dzieje wokół, ale ja wiem polaczki lubią narzekać na wszystko jak to im źle jak niedobrze, spoko twierdzisz, że w UK jest lepiej przeprowadź się albo weź postaraj się trochę zostań posłem albo nazbieraj podpisów pod petycją swój projekt takiego rejestrowania samochodów „po brytyjsku” działaj, ale zauważ jedno to tylko polaczki ściągają cały złom z zachodu ty pewnie też i tu jest problem dużo samochodów- złomów które żeby ci przywdy nie zrobić muszą być sprawdzone i opapierkowane ;P

Re: ciekawa dialektyka, ot logika urzędasa

hooligan1414 napisał:

> a ja myślę, że wystarczy przejrzyste prawo i sprawne sądy:

> bo tak – ja jestem rolnikiem. Ty przedsiębiorcą. ty mi budujesz oczyszczalnię z

> a blisko studni. To za 2 dni lądujesz w sądzie, rozwalasz cały bałagan i jeszcz

> e płacisz odszkodowanie. A więc to TOBIE zależy, by było zogdnie z prawem, bo i

> naczej popłyniesz przeze mnie, zwykłego kmiecia. ale może byc też tak, że jeste

> m masochistą i CHCĘ mieć oczyszczalnię koło swojej studni. I po co mi tego zabr

> aniać skoro chcę.

Zgadza się. I po to są potrzebni jacyś tam nieliczni urzędnicy (choćby sędzia). Tylko do tego potrzebujemy _prostego_ prawa, sprawnego sądu. Teraz to niestety tak nie działa.

Taka machina urzędnicza jak jest teraz przestała już dawno spełniać te funkcje. Jest zbyt rozrośnięta, zbyt powolna i nie zajmuje się sprawami potrzebnymi ludziom tylko rozwiązywaniem spraw które sama tworzy. Przykład mamy parę postów wyżej podany przez urzędnika – marnowanie kasy i zasobów ludzkich na stworzenie dokumentu który sami wymyślili. Komu niby potrzebny ten dokument? Jakiemuś przedsiębiorcy? rolnikowi? Komukolwiek wytwarzającemu cokolwiek?

> Śmiech pusty mnie ogarnia, gdy słyszę te płaczliwe piardy, jak to urzędasy dbaj

> a o ludzi. Senator Stokłosa postawił za miedzą osiedla mieszkaniowego przetwórn

> ię padliny i się okazało, ze wszystko jest OK – w papierach OK, sto podpisów ro

> zmaitych spoecjalistów, budowac można. I wszystko zogdne z prawem

Najgorsze jest to że oni sami wierzą w to że są potrzebni. To dopiero socjotechnika, przekonać pasożyta że robi coś potrzebnego.

Re: Airbus przegrywa z Boeingiem???

Obie te firmy maja dzis de facto monopol na duze samoloty pasazerskie, a wiec konkurencja miedzy nimi jest tylko na pokaz, gdyz stanowia one oligopol. Poza tym to obie te firmy sa de facto panstwowe, gdyz finansowane sa one odpowiednio przez rzad federalny USA (glownie Pentagon) oraz przez rzady Niemiec, Francji i Hiszpanii oraz przez KE.

„Biedni” Grecy jeżdżą porsche, choć oficjalnie….

Przeciez to nie jest ani sensacja, ani tajemnica-Grecja zostala okradziona przez wlasnych obywateli,

motorem byla ich oligarchia, narzedziem urzedniczy aparat

przy cichej wspolpracy europejskiej finansjery. Tam wszyscy zarobili a teraz zostaly panstwowe

dlugi.

W Polsce moze sie skonczyc dosc podobnie-caly narod bedzie splacal dlugi warsiafki…..

Jak gdzies czytalem, bogactwo warsiafki rosnie pare razy szybciej jak reszty. Pozamykali te

mydlace oczy zaklady (FSO czy Ursus to bylo tylko ciagniecie forsy do stolycy-ale w koncu cos tez tam musiano robic) -teraz juz tylko placa sobie astronomiczne gratyfikacje-tak jeden drugiemu i odwrotnie…..he…he…he…

ciekawa dialektyka, ot logika urzędasa

nie potrzebne są zarówno ten dokument, ci, którzy go będa czytać, podobnie jak niepotrzbeny jesteś ty. wywalic was wszystkich na zbity ryj – to dopiero oszczędność dla podatnika!!!

potrzebny jest: rolnik do produkcji zywności, budowlaniec do budowy, domów, kierowca szambiarki, co by ludzie nie brodzili w ekstrementach. Urzędas jest potrzebny samemu sobie; lubie dobrze zarabiac bez wysiłku (najlepiej etacik przez całe zycie) i bez ryzyka. do tego niektóre marne kreatury dzięki jakiejś tam władzy nad resztą leczą swe kompleksy. Jak się okazuje w społeczeństwie jest wiele takich miernot, które chciałyby tam „pracować”. dlatego też leżą na te budżetowe stolce jak psy do zaciekanej suki

Re: Praca w urzędzie to wstyd i obciach

soul_coffin napisał:

> > Tia, oczywiście. Bo to prywatne firmy ściągają podatki 🙂

>

> Pisalem o kosztach mojej pracy, a nie kosztach calego urzedu. W praktyce? Za op

> racowanie pewnego dokumentu, ktore wykonuje w ramach moich obowiazkow sluzbowyc

> h (obok wielu innych), pewna firma skasowala blisko 1100% mojej miesiecznej pen

> sji. Pracowala 4 dni. Jaki zysk dla podatnika?

No to właśnie dajesz przykład odwrotny 🙂 Zysk dla podatnika jest taki że gdyby zwolnić urzędników którzy chcieli posiadać ten dokument oszczędzilibyśmy i na wynagrodzeniach i na koszcie jego wytworzenia.

Jak tankować taniej i jeździć oszczędniej?

Mieszkam w mieście gdzie do granicy z obwodem kalinigradzkim jest 70km i połowa miasta jeździ na ruskim paliwie , ludziska jeżdżą samochodami z dużymi bakami i handlują, do tej pory nie kupowałem tego bo myślałem że jest gorsze, ale ostatnio zalałem i nie jest…

tak więc pocałujta mnie w zada zachłanne polityki kupuję po 4 zł ruskie

im więcej podniesiecie akcyzę tym więcej ludzi będzie tak robiło

„DGP”: Samorządy zatrudniły 50 tysięcy nowych u…

Pracuję w jednej z Powiatowych Stacji Sanepidu i nie wiem czy ona jest budżetowa, czy podlega pod samorząd. Tutaj nic nie rośnie ani zatrudnieni ani Płace od 2009 nie było żadnej podwyżki większość pracowników ma pobory w granicach najniższej krajowej lub niewiele powyżej – jak tu żyć? gdzie ceny w sklepach są bardzo duże nie mówiąc już o innych rzeczach. Za co dzieciom mam kupić ubranie jak mi z takich poborów ledwo starcza do 5 następnego miesiąca. To jest wszystko chore. Jeszcze trochę dojdzie do dużych protestów.

Silne eksplozje w Trypolisie

Sześć silnych eksplozji dało się słyszeć we wtorek wieczorem w Trypolisie, który od dziesięciu dni jest celem nalotów NATO. Nie widomo jednak, co spowodowało wybuchy, ani jakie obiekty zostały zaatakowane.Według relacji AFP nad stolicę Libii we wtorek wieczorem nadal nadlatywały samoloty.

Japoński sposób na oszczędzanie

Japoński przemysł motoryzacyjny zapowiada produkowanie samochodów w soboty i w niedziele; pracownicy będą mieli wolne czwartki i piątki, a celem tego przedsięwzięcia jest unikanie kłopotów z zaopatrzeniem w energię elektryczną.